«Ліра» – видавничо-поліграфічна компанія з Дніпра, що заснована в 1994 році. 20 років тому Олександр Нечай, автор художньої та науково-популярної літератури, син видатного українського письменника Михайла Нечая, створив власну сімейну видавничу справу. Зараз «Ліра» – це повноцінне українське виробництво, що успішно розвивається під керівництвом Оксани Нечай, доньки засновника.

Професіональна команда та власне обладнання забезпечують весь комплекс поліграфічних та видавничих послуг – від розробки макетів до друку продукції. Видавничий відділ здійснює повну підготовку видань до друку: набір тексту, підбір ілюстрацій, коректуру, редагування, дизайн, верстку, підготовку оригінал-макету до друку. Друкарський цех, споряджений офсетними станками та потужними цифровими принтерами, виробляє друкарську, рекламну та сувенірну продукцію високої якості в будь-якій кількості. Майстри палітурного цеху закінчують процес виробництва поліграфічної продукції.

Результат злагодженої 20-літньої праці – це художня, науково-популярна та дитяча ілюстрована література, а також строго наукові й технічні видання. Компанія надає своїм виданням міжнародні коди ISBN, захищаючи тим самим авторські права, а також здійснює необхідну розсилку обов’язкових примірників по бібліотеках України. Видавництво традиційно підтримує талановитих авторів, їх роботи з історії Придніпровського краю, художні твори і важливі соціальні проекти.

У 2015 році компанія перенесла свої поліграфічні потужності на територію Дніпровського національного університету ім. О. Гончара, з яким співпрацює багато років. На базі видавництва «Ліра» студенти факультету журналістики за спеціалізацією «Видавнича справа» проходять практику в сфері поліграфічного виробництва і видавничої справи. В рамках окремих друкованих проектів залучаються кращі фахівці університету, видаються монографії та методичні посібники для студентів.

З вересня 2017 року працює наша фірмова книгарня «Книжкова Хата» на території Дніпровського національного університету, де можна придбати необхідну навчальну та методичну літературу, а також всі видання, які випускаються компанією «Ліра». У магазині автори зможуть провести презентацію своїх видань, автограф-сесію, зустрітися з читачами і пресою.

Відгуки про нас

Видавництво «ЛІРА» – одне з найдемократичніших на Придніпров’ї. Тут завжди душевно вислухають автора, допоможуть у найпрекраснішому на світі процесі — ТВОРЕННЯ КНИГИ. Я протягом 9 років випускала літературний часопис «СІЧЕСЛАВ» із цим трудовим креативним колективом, який очолює представниця славної літературної династії – пані Оксана Нечай. І мої головні прозові твори видано також тут. Отож, для мене видавництво «Ліра» – це добрий шматок моєї творчої долі. Зичу успіху славній «ЛІРІ» та її авторам!

З повагою Ваша, Леся Степовичка