Надаємо послуги:
від розробки макетів
до друку продукції


Трохи історії

Наша сімейна справа триває вже 2 десятиліття та нараховує 3 покоління. Все розпочалося в 1994 році. Тоді Олександр Нечай, автор художньої та наукової літератури, син українського письменника Михайла Нечая, створив маленьку друкарню. Зараз «Ліра» – це повноцінне українське видавництво, яке досі зберігає родинні цінності. Його розвиток продовжують донька засновника Оксана з чоловіком Олександром та онука Олександра Нечай. І все це не було б можливим без дружньої команди різних фахівців. Запрошуємо на невеличку уявну екскурсію до нашого виробництва.

Видавничий відділ

Це наша творча студія. Сюди потрапляють усі нариси, ескізи, чернетки та макети. Їх надсилають наші клієнти: письменники, поети, художники, викладачі, вчителі, представники різних бізнесів. Часто вони приносять свої проєкти особисто. Тому тут завжди «кипить» творчий процес. Клієнт-менеджери обговорюють умови співпраці, коректори редагують тексти, а дизайнери їх заверстують, поєднучи із зображеннями. Так створюються оригінал-макети до друку.

Друкарський цех

Місце, де зміст набуває форми – тут слова та ілюстрації переносяться на папір. Якщо у першому відділі завжди гучно від розмов, у цьому їх не чутно взагалі. Всі звуки поглинають потужні цифрові принтери та масивні офсетні верстати. Деякі з них важать 5 тонн. Щоб помістити їх у приміщення, довелося задіяти кран та демонтувати стіни. Також є справжня гільйотина з гострим лезом, яке розрізає великі паперові стоси. Таке cкладне та небезпечне обладнання потребує неабиякої сили та мужності, тому тут панує суто чоловіча атмосфера.

Палітурний цех

На відміну від попереднього цеху, цей повністю складається з чарівних жінок. І це не перебільшення, бо їхні руки справді створюють дива. За допомогою сучасного обладнання вони збирають частини майбутнього виробу в одне ціле: книги та блокноти складаються та вставляються в обкладинку, рекламна продукція (плакати, буклети, візитки) розрізаються в необхідному розмірі та форматі. На цьому весь процес виготовлення закінчується, і готовий виріб очікує власника. Завітайте до нас, щоб побачити все на власні очі!

25+

років досвіду

100+

нових книг на рік

1500+

авторів

8000+

задоволених клієнтів

Я співпрацюю з «Лірою» вже понад 15 років, всі головні мої книги видані тут. Я задоволена якістю видання і демократичною ціновою політикою видавництва. Протягом 10 років «Ліра» видавала літературно-мистецький часопис-щоквартальник ДОО НСПУ «СІЧЕСЛАВ», який я редагувала, і хрещеним Батьком якого був Павло Загребельний, а членами редколегії – класики нашої літератури А. Дімаров, Д. Павличко та інші корифеї. Отож, досвід співпраці маємо великий, за всі роки не було жодного збою в роботі. Видавництво «Ліра» у співпраці з Національною Спілкою письменників України заснувало у 2009 році серію «Незабутні постаті Придніпров'я», в якій побачили світ книги про проф. К. Фролову, про літературознавця І. Нікітіну, про письменника О. Билінова та інших. Для нашого міста видавництво «Ліра» – це світоч книговидання, свіжий подих, промінь світла в тумані москволюбства і москвофільства, місце нашої сили і радості. Бажаю творчому колективу «Ліри» і особисто пані директорці Оксані Нечай успіху, миру та процвітання!

Леся Степовичка

письменниця, журналістка, заслужена працівниця культури України

Це унікальне підприємство з вже незмінним постійним складом співробітників багато років! Я неодноразово рекомендувала його всім своїм друзям та знайомим, навіть за кордоном! Їх книжки та інша продукція – це гордість нашого міста, які завжди не соромно подарувати на пам’ять і як сувенір із Дніпра та України друзям (Італія, Канада, Шотландія, тепер вже і в Іспанії є ваш чудовий продукт!!) «Ліра» постійно підтримує всі наші волонтерські та благодійни проекти, друкує необхідні матеріали та іншим шляхом намагається змінити суспільство на краще!

Світлана Волович

громадська активістка, волонтерка

В «Лірі» виходили три мої книжки, одна з яких одержала Кембріджську премію за внесок у світову літературу. Зараз готую нові книжки для цього видавництва.

Віктор Хазан

письменник, громадський діяч

В издательстве «Лира» вышли 10 моих книг, за каждую из которых мне не стыдно не только за содержание, но и за высочайший уровень издательского мастерства. Их читают в Украине и России, в Америке и Канаде, в Израиле, Германии и в других странах, где повсеместно отмечают высокую культуру книгоиздания. В «Лире» работают профессионалы, каждая встреча с которыми для меня праздник. Многие мои творческие планы связаны с этим издательством.

Олександр Ратнер

поет, письменник