Відповіді на
часті запитання


Видавництво

ISBN (з англ. International Standard Book Number) – це міжнародний стандартний номер книги. Цей універсальний ідентифікаційний номер присвоюється книзі або брошурі і є унікальним. Він складається з 13 цифр (до 2007 року – з 10 цифр). На основі коду ISBN генерується штрихкод EAN-13, який обов’язково повинно мати кожне видання. ISBN складається із 5 груп цифр у такій послідовності: 1) префікс 978 або 979; 2) ідентифікатор країни – 966 або 617 для України; 3) ідентифікатор видавництва; 4) ідентифікатор книги; 5) контрольна цифра. В Україні офіційним представництвом міжнародного агентства ISBN є Книжкова палата України імені Івана Федорова. Наше видавництво отримує коди ISBN у Книжкової палати та надає їх своїм виданням.
УДК (Універсальна десяткова класифікація) – це бібліотечна класифікація документів, яка широко використовується в усьому світі для систематизації неперіодичних та періодичних видань, документів, статей у наукових періодичних виданнях, авторефератів дисертацій тощо. Шифр УДК розміщується у верхньому лівому куті звороту титульного аркуша видання. УДК формується за допомогою спеціальних таблиць, кожна цифра означає конкретний тематичний розділ (наприклад, 78 – Музика, 908 – Краєзнавство і т. ін.). В Україні правила ведення таблиць УДК та їхнього використання для індексування встановлює ДСТУ 6096: 2009.
Авторський знак – це умовне позначення прізвища автора або першого слова назви видання, яке використовується для полегшення і прискорення розміщення видань на полицях і карток у каталогах бібліотек. Складається з однієї літери (перша літера прізвища автора або назви видання) та двох цифр (визначаються залежно від наступних двох літер прізвища або назви видання). Авторський знак розміщується у верхньому лівому куті звороту титульного аркуша видання під першою цифрою шифру УДК, а також у лівій частині навпроти другого рядка бібліографічного опису.
ББК (Бібліотечно-бібліографічна класифікація) – це стандарт класифікації документів, який вже не є чинним з 2017 року згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 177 від 22.05.2017. В Україні використовується лише Універсальна десяткова класифікація (УДК).
Коректура – це виправлення граматичних (орфографічних, синтаксичних, пунктуаційних ) і технічних помилок. Редактура – це виправлення композиційних, стилістичних, змістових помилок. Коректура та редактура можуть бути зроблені як у традиційній (виправлення на аркушах паперу), так і в комп’ютерній формі (виправлення в електронному виді).
Видання книги – процес індивідуальний. Для того, аби порахувати вартість виготовлення книги, спочатку треба визначитися з багатьма параметрами: формат книги, кількість сторінок, монохромний або кольоровий друк, тип та щільність паперу, тверда чи м’яка палітурка і т. ін. Потім відповісти на питання: Чи потрібна додрукарська підготовка (верстка, коректура, редактура)? Чи потрібна разробка макету до друку? Чи потрібен код ISBN? Відповіді на всі ці питання дають змогу зробити точний розрахунок, який буде відповідати конкретному запиту клієнта. Також на ціну дуже впливає тираж книги.
У кожному випадку термін виготовлення буде індивідуальний. Коли макет книги вже готовий до друку, строки виготовлення за стандартним договором складають до 20 робочих днів з моменту підписання оригінал-макета до друку. Якщо макета немає, починається процес додрукарської підготовки, тривалість якого залежить в першу чергу від складності тексту та макета. Він може тривати від тижня до декількох місяців.
Існує багато книжкових форматів, їх можна подивитися тут.
В нашому інтернет-магазині, на сторінках у соціальних мережах Facebook і Instagram, а також на фестивалях, ярмарках і тематичних заходах, у яких бере участь видавництво «Ліра».
Верстка книги – це процес розміщення тексту, ілюстрацій та інших матеріалів на конкретному форматі. Враховуючи побажання автора або клієнта, під кожну книгу розробляється власний дизайн (набір шрифтів, кольорів, графічних елементів), який робить книгу унікальною. Для комп’ютерної верстки ми використовуємо програму Adobe InDesign. Верстка книги має відповідати певним технічним вимогам.
Текст книги має бути підготовлений у форматі DOC, DOCX (створюється у програмі Microsoft Word). Не треба робити кожний розділ, підрозділ, главу і т. ін. в окремому файлі. Все має бути в одному файлі, в тій самій послідовності, що й в майбутній книзі. Якщо книга буде ілюструватися, у місці, де має розташовуватися ілюстрація, треба робити примітки, виділяючи їх в тексті шрифтом, кольором тощо. В примітках потрібно вказати назву ілюстрації та підпис до неї. Назва ілюстрації має збігатися із назвою файла (у форматі TIFF, JPEG), який буде йти в додатку до тексту. Важливо! Не треба вставляти зображення у файл із текстом. Це 1) зробить файл надто важким і складним у роботі, 2) зіпсує якість ілюстративного матеріалу. Ілюстрації мають бути підготовлені окремими файлами.
Потрібний формат ілюстративного матеріалу в електронному вигляді – TIFF, JPEG. Розширення – мінімум 300 dpi. Кольорова модель – CMYK. Якщо ілюстрацій багато, треба спочатку згуртувати їх в папку та заархівувати її в форматі RAR або ZIP для подальшої передачі через електронну пошту. Якщо файл не відправляється в письмі через його великий розмір, рекомендуємо використовувати файлообмінники.
У роботу приймаються макети у форматі PDF (посторінкові). Кількість сторінок у книзі/брошурі має ділитися на 4. До формату готової продукції треба додати по 5 мм зверху, знизу та зовні «під обріз». Відстань від боків продукції до тексту та значущих елементів має бути мінімум 5 мм. Внутрішні поля (береги) мають бути мінімум 10 мм (у разі твердої палітурки) та 15 мм (у разі термосклейки). Якщо ви підготували макет книги у програмі Microsoft Word, треба зберегти його у форматі PDF (Файл/Зберегти як...) та передати нам обидва файли (у форматі DOC/DOCX та PDF).
В Україні не існує закону, який би забороняв видавати книги іншими мовами, крім української. Відповідно до Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної»  видавець зобов’язаний видавати державною мовою не менше ніж 50 відсотків усіх виданих ним упродовж відповідного календарного року назв книжкових видань.
Законом України «Про видавничу справу» забороняється випускати у світ, виготовляти та/або розповсюджувати продукцію, що містить:
Це не проблема, адже зараз існує багато способів зв’язку. Ми обираємо найбільш комфортний для автора та працюємо з ним у віддаленому режимі. Це може бути електронна пошта, телефон, месенджери, відеозв’язок тощо.
У такому випадку ми пропонуємо послугу комп’ютерного набору тексту, вартість якої розраховується окремо. Набір тексту – це не швидкий процес, адже все залежить від складності тексту, почерку, якості паперового носія тощо.

Друкарня

У роботу приймаються макети у форматі PDF, TIFF, AI.

Вимоги до растрових зображень: кольорова модель CMYK, 300 dpi.

Вимоги до векторних файлів: кольорова модель CMYK, шрифти перевести в криві або надіслати шрифт.

Під обріз додавати по 2 мм з кожного боку (для книг – по 5 мм, крім внутрішніх полів).

У разі підготовки до друку макету книги у роботу приймаються макети у форматі PDF (посторінково). Кількість сторінок у книзі/брошурі має ділитися на 4.

Термін виготовлення продукції залежить від її складності, тиражу та завантаженості друкарні в конкретний момент і може займати від декількох годин до декількох місяців.
Зразки продукції та матеріалів можна подивитися у нашому видавництві за адресою вул. Наукова, 5, Соборний район, м. Дніпро.
Замовлення можна зробити з будь-якого міста планети :) Ми надсилаємо продукцію в різні куточки України та світу.

Магазин

Прийом та обробка замовлень з інтернет-магазину відбувається з 10:00 до 16:00 з понеділка по п’ятницю.
Оплату можна здійснити: 1) банківською карткою Visa, MasterCard, Maestro на сайті за допомогою сервісу LiqPay; 2) післяплатою (накладений платіж) при отриманні замовлення у відділенні «Нової пошти». У разі післяплати за тарифами «Нової пошти» до вартості замовлення додається 20 грн + 2% від вартості замовлення.
Доставка замовлень по Україні здійснюється компанією «Нова пошта» за її тарифами за рахунок замовника. Ми цінуємо ваш час та спокій, отже, якщо у нас немає питань по замовленню, ми відправляємо його без додаткових дзвінків та підтверджень.
У разі отримання замовлення до 16:00 воно буде надіслано того самого дня. Якщо замовлення отримане після 16:00, воно буде надіслано наступного дня. В деяких випадках можуть виникати затримки із відправленнями у зв’язку з завантаженістю роботи видавництва. У разі, якщо Ваше замовлення термінове, будь ласка, напишіть про це у коментарях до замовлення або повідомте в інший зручний для Вас спосіб.
Так, ми можемо зробити міжнародну відправку продукції. Пересилка здійснюється міжнародними компаніями-перевізниками за рахунок замовника протягом тижня з моменту отримання замовлення у разі наявності товару. Розрахувати вартість відправки замовлення та подивитись тарифи можна на сайті компанії-перевізника.
На жаль, ні. Ми продаємо лише книги власного виробництва.

Вам буде цікаво

Феромони
Феромони

Зуб Денис

175 грн

Вдома і стіни гріють, або Секрети щастя по-українськи
Вдома і стіни гріють, або Секрети щастя по-українськи

Салтанова Олена

480 грн

Квіти України
Квіти України

Моторна Євгенія

50 грн

Половиця половецьких степів
Половиця половецьких степів

Заруба Віктор

400 грн