Переваги видання власним коштом для початкуючих авторів


Кожен автор мріє видати власну книгу. Багато письменників фантазує про те якою вона буде: уявляє обкладинку, яскраві ілюстрації, гладенький білий папір. Але часто коли видавництво купує авторські права на готовий рукопис, він перетворюється на зовсім інше видання. І письменник, що вклав у твір величезну купу часу і сил урешті може засмутитися через те, що видавництво обрало не той формат, не той шрифт або лясе геть не того кольору, який хотілося.

Тож якщо ви початкуючий автор, який бажає втілити власну мрію у реальність, зверніть увагу на співпрацю з видавництвом як самовидавець.

Хто такий самовидавець?

Самовидавець – це людина, яка друкується власним коштом, тобто створює самовидання або самвидав.

Що таке самовидання або самвидав?

 Самовидання або самвидав – це книга, офіційна одиниця на книжковому ринку, видана за бажанням автора. Це така сама книга, як і надрукована за рахунок видавництва, з тією різницею, що питанням фінансування і розповсюдження тиражу займається автор.

Виникає питання, кому вигідно займатися самовиданням?

Подібна форма співпраці вигідна і зручна у першу чергу початкуючим літераторам, які вперше або не так давно усвідомили, що хочуть надати своїм творчим здобутками друкованого вигляду.

Для початкуючого автора видання власним коштом має наступні переваги:

Не видавництво обирає вас, а ви видавництво

Пошук видавництва, яке зацікавиться вашими роботами і забажає придбати авторські права, часто розтягується на роки а то й десятки літ. Тому, якщо ви переймаєтеся, що довге очікування негативно вплине на ваш творчий розвиток, обирайте видання власним коштом.

Звертаючись до видавництва як самовидавець, ви отримуєте готовий тираж уже через кілька тижнів і самі визначаєте необхідність і період додруку.

Ви можете видати будь-який твір, який не порушує закон України «Про видавничу справу»

Якщо ваші твори написані не на ту тематику або не в тому жанрі, на які орієнтується кожне окреме видавництво, то вам не запропонують придбати ваші авторські права. Якщо ж відповідальність за фінансування власної книги ви покладаєте тільки на себе, то при виборі видавництва вам не потрібно підлаштовуватися під його критерії. Ви можете звернути увагу на інші, більш важливі для вас питання: наприклад, наскільки якісно друкує його друкарня або наскільки швидко воно може завершити додрукарську підготовку.

Займаючись самовиданням, ви самостійно визначаєте вікову категорію на яку розрахована ваша книга, рівень цензури тексту, мову видання, тощо. Ви надаєте рукопис такої якості, який влаштовує саме вас і отримуєте критику редактора лише за власним бажанням.

Ви обираєте рівень якості матеріалів

Навряд чи знайдеться письменник, що захоче надрукуватися на папері нижчої якості від якості його текстів. Але який же саме папір обрати? Видаючи книгу власним коштом, ви самі відповідаєте на це питання. Ви маєте змогу обрати з різних видів матеріалів, представлених у видавництві, орієнтуючись на власні смаки і можливості. 

Ви контролюєте процес видання від редактури до обкладинки і затверджуєте макет книги

Видаючи книгу за рахунок видавництва, ви повністю покладаєтеся на смаки і можливості його команди. Найчастіше саме через жорсткі обмеження результат роботи видавництва виглядає в очах автора невиправданим.

Аби отримати бажаний результат автор повинен мати творчу свободу.

Якщо ви займаєте позицію самовидавця, то отримуєте вибір: покластися на команду видавництва і обирати між кількох запропонованих варіантів, або повністю продумувати свій проект і слідкувати за виконанням вашого плану.

Якщо ви не уявляєте, що саме хочете отримати у кінцевому результаті, то у видавництві ЛІРА вам допоможуть зрозуміти у якому напрямку рухатись. Якщо ж навпаки ваше технічне завдання чітке, то ми будемо працювати, відштовхуючись від кожного пункту.

За таких умов співпраці ви не натрапите на неочікувані зміни в тексті, не отримаєте обкладинку, що не відповідає вашим візуальним смакам, уникнете купи нюансів у компонуванні тексту з ілюстраціями. А отже результат буде максимально наближений до очікуваного.

Ви отримуєте максимальне задоволення від вашої творчої діяльності

У співпраці з професіоналами процес видання книги стає легким і зворушливим. Ви отримуєте гарні емоції від її створення. Завдяки цьому фізична форма вашого твору, тобто готова книга, окутується шаром приємних спогадів і набуває особливої, зрозумілої вам та вашим читачам цінності. І саме ви, власноруч розповсюджуючи тираж, визначаєте з ким і яким чином поділитися цим унікальним досвідом.

 У підсумку, займаючись самовиданням, ви створюєте ексклюзивний продукт, який підсилює ваше бачення, а не суперечить йому. Ваша творчість знаходить продовження у тих матеріалах і візуальних прийомах які ви самостійно обрали для вашої книги. Вони допомагають сформувати ваш творчий образ і набути пізнаваності на літературному ринку. А це дуже важливо для початкуючого автора.

Якщо ви прагнете приєднатися до процесу самовидання, можете звертатися до нас.

Видавництво ЛІРА у місті Дніпро співпрацює з авторами по всій Україні, що бажають видатися власним коштом. Ми з радістю допоможемо перетворити ваш рукопис саме на таку книгу, яку ви тримаєте у руках у вашій уяві. І за вашим бажанням і попередньою домовленістю, допоможемо у розповсюджені тиражу в нашому інтернет-магазині, на сторінках у соціальних мережах Facebook і Instagram, а також на фестивалях, ярмарках і тематичних заходах, у яких бере участь видавництво ЛІРА.

Долучайтеся до творчої спільноти наших самовидавців, що довіряють нам у створенні унікального інформаційного продукту!

Катерина Дудар

создано в web.art
0